13Grupa 4-latków w ramach poznawania zawodów swoich bliskich odwiedziła Bank Spółdzielczy w Bielsku Podlaskim– Filia Hajnówka.

Dzieci przywitane zostały przez przedstawicieli Banku: Panią kierownik J.Sacharczuk oraz mamę Patryka i Jonatana. Podczas wizyty miały okazję przyjrzeć się pracy Banku i dowiedzieć na czym jego działanie polega. Dzieci obejrzały pomieszczenia bankowe, przyglądały się jak realizuje się operacje bankowe. Dużym zainteresowaniem cieszyło się liczenie pieniędzy w liczarkach, przedszkolaki miały możliwość przeliczenia prawdziwych banknotów, a także niszczenia papierowych kartek w niszczarkach. Na zakończenie spotkania przedszkolaki zostały obdarowane balonikami i książeczkami. Warto już najmłodszych przedszkolaków wprowadzać w świat finansów, gdyż idea mądrego gospodarowania pieniędzmi zaowocuje w przyszłości trafnymi decyzjami finansowymi.
Następnie odwiedziliśmy Sklep z AGD „My Center” w Hajnówce. Przedszkolaki miały możliwość zobaczyć, jak wyglądają różne, nowoczesne sprzęty gospodarstwa domowego ułatwiające pracę w gospodarstwie domowym. Utrwaliły również swoje wiadomości dotyczące bezpiecznego korzystania z nich. Na zakończenie spotkania przedszkolaki zostały obdarowane słodyczami przez kierownika sklepu- tatę Darii, a także otrzymaliśmy upominek. Dzieci w ten sposób wzbogaciły swoją wiedzę na temat zawodów, poznały efekty pracy, dostrzegły i szanują pracę ludzi z bliskiego otoczenia. W czasie takich spotkań zdobyta przez dzieci wiedza inspiruje je do organizowania zabaw tematycznych, wykorzystując zdobyte doświadczenia. Do przedszkola wracały uśmiechnięte i zadowolone niosąc baloniki. Wycieczka sprawiła nam wszystkim dużo radości i satysfakcji.Dziękujemy za miłe przyjęcie i poświęcony czas.

Mirosława Nikonczuk, Alla Suprun