0510 października grupy III, IV i V zebrały się wspólnie aby świętować wyjątkową uroczystość – DZIEŃ DRZEWA.

Przedszkolaki zostały przywitane przez Panią dyrektor Joannę Ruszuk, która zapytała dzieci o cel spotkania i życzyła wszystkim miłej zabawy. Dzieci w trakcie licznych zabaw dydaktycznych i muzyczno – ruchowych usystematyzowały wiedzę na temat drzew i ich roli w życiu ludzi i zwierząt. Z okazji 100 – ej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości przedszkolaki posadziły 3 drzewa: dąb, brzozę, i klon. Następnie podlały je i złożyły przyrzeczenie strażników przyrody. W tym dniu społeczność naszego przedszkola postanowiła posadzić jeszcze jedno wyjątkowe drzewo – jarzębinę. Uczyniliśmy to ku pamięci naszej małej podopiecznej Magdy T., której niestety już z nami nie ma, ale na zawsze zostanie w pamięci i sercach serdecznych przyjaciół z grupy V.

Przygotowała: Elżbieta Omelianiuk