06W poniedziałek, 15 października 2018 roku, w Przedszkolu Samorządowym nr 1 odbyła się uroczystość z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej.

Pomysłodawcą i organizatorem tego artystycznego przedsięwzięcia była grupa pod opieką nauczycielki Agnieszki Pieśluk. Prawie wszystkie 6-latki są dumnymi zuchami 30 Gromady Zuchowej „Leśne skrzaty”. W tym wyjątkowym święcie uczestniczyli obecni pracownicy przedszkola, zaproszeni jak co roku emeryci i dzieci z innych grup. Chwilą ciszy uczczono pamięć zmarłej w tym roku nauczycielki Grażyny Dunaj.
Ze względu na rok obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę niepodległości wydarzenie to miało patriotyczne akcenty. Biało-czerwone stroje występujących dzieci, piosenki żołnierskie, polskie narodowe tańce ludowe – krakowiak, polonez do muzyki Fryderyka Chopina z biało-czerwonymi chustami zuchowymi, który rozpoczął uroczystość i swojski trojak wprawiły gości w podniosły nastrój. Przeddzień zuchy upiekły pyszne ciasto w barwach narodowych: czerwieni nadały buraki, a bieli – bita śmietana. Po pięknym występie przedszkolaków pani dyrektor przedszkola Joanna Ruszuk wręczyła nagrody nauczycielkom i paniom dbającym o smaczne posiłki i porządek w przedszkolu. Były życzenia, kwiaty, laurki, uściski i serdeczności, a na koniec słodki poczęstunek. 6-latki, mimo wymagających dużego wysiłku wcześniejszych przygotowań, już czekają na następny występ, gdzie mogłyby zaprezentować swoje talenty wokalne, taneczne i recytatorskie.

Opracowanie: Agnieszka Pieśluk, Joanna Ruszuk