08"Zdrowe dzieci jesienią” to cykl zajęć kulinarnych zorganizowanych w grupie II w związku z realizowaną tematyką.

Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Cel zajęć to rozwijanie samodzielności i aktywności własnej dzieci. Właśnie, dlatego postanowiliśmy upiec owocowe ciasto .Okazało się, że niekoniecznie trzeba być mistrzem kuchni, żeby upiec pyszne ciasto. Dzieci zapoznały się z przepisem i sposobem wykonania. Wszystkie były bardzo zaangażowane w przygotowywanie ciasta. Z piosenką na ustach „Najłatwiejsze ciasto w świecie…” po kolei łączyły poszczególne składniki i czekały, aż ciasto się upiecze. W końcu doczekaliśmy się najprzyjemniejszego momentu – degustacji ciasta. Ciasto owocowe wszystkim dzieciom bardzo smakowało. Wspólne pieczenie było nie tylko wspaniałą, emocjonującą zabawą, ale również doskonaleniem umiejętności kulinarnych.

M. Nikonczuk