04Dnia 26.09.2018r. gr. V (6-latki) świętowała w Bibliotece Miejskiej Urodziny Żubra Pompika.

Dzieci przywitał autor książeczek o Żubrze Pompiku - pan Tomasz Samojlik. Biletem wstępu było przeczołganie się przez wydrążony pień drzewa i pieczątka z Polinką - siostrą Pompika - na ręce. Uroczystość uświetniła pani Bajanka, która przeprowadziła warsztaty chemiczno-eksperymentalne m.in. zamieniając "zło w dobro", ucząc zasad dobrego zachowania w lesie, a także "czarując" przy pomocy dzieci, by kolorowanka o Żuberku Pompiku uzyskała kolory (bez użycia kredek, farb itp). Po wesołych zabawach dzieci otrzymały balony, kolorowanki z Pompikiem, kartki pocztowe i dyplomy: "Przyjaciel lasu i Żubra Pompika".

A. Pieśluk