03W piątek 14.09.2018r. przedszkolaki z trzech grup (III, IV, V) wybrały się na wycieczkę do Zamiejscowego Wydziału Leśnego Politechniki Białostockiej w Hajnówce na Wystawę Grzybów Puszczy Białowieskiej.

Towarzyszące wystawie zajęcia edukacyjne były doskonałą okazją do zdobycia wiedzy o grzybach, ich różnorodności oraz niezmiernie ważnej roli, jaką odgrywają w przyrodzie. A także poznania kilku grzybowych ciekawostek – bo świat grzybów jest różnorodny i bogaty jak Puszcza Białowieska. Są takie, które pachną anyżem, czosnkiem, ogórkami, cytryną lub maggi; niektóre z nich są silnie trujące, ale wyglądem i łagodnym smakiem podszywają się pod jadalne. Takie "grzybowe spryciule" pachną także aromatem kakao czy marcepanu. Są też i takie, które ze względu na nieprzyjemny zapach lepiej omijać z daleka.