Dzieci siedzą na ławeczce przygotowanej do tego celu z napisem w tle 100 – lat ZSZ. Dwóch chłopców trzyma zielony plakat z życzeniami dla szkoły. Reszta dzieci stoi oraz kuca. 13 czerwca jak wiecie jedna z naszych hajnowskich szkół obchodziła swoje 100 – lecie.

Dokładnie w roku 1923, kiedy to nasz region przeżywał boom w przemyśle drzewnym powołana została wówczas do życia Państwowa Szkoła Przemysłu Drzewnego z siedzibą w Białowieży. I dokładnie rok później w 1924 roku szkołę przeniesiono do Hajnówki, gdzie jak sami wiecie istnieje do dziś. Jak domyślacie się w tak ważnych uroczystościach nie mogło zabraknąć naszych przedstawicieli. Tego dnia nasze najstarsze przedszkolaki z grupy Skowronków i Sówek wybrały się na uroczystości. Całą imprezę rozpoczął wspólny marsz po mieście. Marsz był niezwykłym przeżyciem dla naszych przedszkolaków. A udział w tak ważnym wydarzeniu historycznym naszego miasta i najstarszej szkoły długo zostanie w naszyj pamięci. Jeszcze raz życzymy kolejnych jubileuszów i sukcesów w kształceniu młodych ludzi.

 

Opracowały: wychowawczynie grup

 

W galerii poniżej widzimy dzieci pozujące do zdjęć na specjalnie do tego celu przygotowanej ławce ozdobionej złotą zasłoną, balonami i napisem 100 – lat ZSZ. Na kolejnych zdjęciach widzimy dzieci uczestniczące w marszu. Na ostatnim zdjęciu widzimy dzieci idące w marszu.