Przedszkolaki siedzą na podłodze w sali edukacyjnej Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce. W tle mała atrapa wozu strażackiego.16 maja dzieci z grupy Skowronków odwiedziły Państwową Straż Pożarną w Hajnówce. Przedszkolaków w Komendzie Powiatowej Straży przyjął pan Szymon Krawczuk.

W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się jak należy zachowywać się podczas pożaru. Przypomniały najważniejsze numery alarmowe. Odpowiadały na pytania, jakich informacji należy udzielić zgłaszając pożar. Dzieci miały też okazję przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy, na specjalnie przygotowanych do tego manekinach. Dowiedziały się , jaką postawę należy przyjąć opuszczając zadymione pomieszczenia. Obejrzały filmik edukacyjny o prawidłowym zachowaniu podczas pożaru lub innego wypadku, do którego wzywana jest straż pożarna. Podczas pobytu w jednostce, strażacy otrzymali zgłoszenie pożaru. Dzieci usłyszały prawdziwą syrenę i mogły przekonać się jak szybko od wezwania samochody strażackie opuściły budynek i udały się na miejsce zdarzenia. Pan Szymon zaprezentował również samochody i sprzęt , który strażacy wykorzystują podczas akcji.

 

W podziękowaniu za miłe przyjęcie i przekazaną wiedzę dziewczynki i chłopcy wręczyli laurkę z wyrazami wdzięczności za niesioną pomoc.

Wszystkie dzieci i pracownicy Przedszkola nr 1 w Hajnówce jeszcze raz mówią głośno: DZIĘKUJEMY HAJNOWSKIM STRAŻAKOM.

Opracowały Iwona Olesiuk Szkopek, Mariola Samsonowicz.

W galerii poniżej na zdjęciach dzieci siedzą na dywanie. Strażak prezentuje film edukacyjny, ćwiczy z dziećmi udzielanie pierwszej pomocy. Przedszkolaki pojedyńczo próbują swoich sił w wykonywaniu masażu serca. Dzieci przechodzą na czworaka tunelem. W tle stoi manekin w strażackim stroju. Pan Szymon wspólnie z chłopcem prezentuje bezpieczne dotarcie do drzwi . Na kolejnych zdjęciach dzieci stoją przy wozie strażackim. Strażak zakłada na siebie sprzęt ułatwiający oddychanie . Dzieci siedzą w kabinie auta strażackiego. Dzieci wraz z panem Szymonem pozują do wspólnego zdjęcia. W tle widzimy budynek straży i samochód strażacki. Dwa zdjęcia przedstawiają laurkę z podziękowaniami.