Grupa przedszkolaków i nauczycielka stoją na platformie widokowej, pozują do wspólnego zdjęcia. W tle zagroda z pasącym się żubrem.Dnia 3 czerwca przedszkolaki z grupy Sikorki wybrały się do Rezerwatu Pokazowego Żubrów, aby podziwiać różne zwierzęta leśne mieszkające w półnaturalnych warunkach.

 

Pierwszym przystankiem była zagroda z rysiem. Dzieci mogły swobodnie obserwować to piękne zwierzę, które spokojnie odpoczywało na swojej ambonie. Największe emocje wzbudziło spotkanie z wilkiem. Dzieci z zapartym tchem obserwowały tego majestatycznego drapieżnika, który z godnością przechadzał się pomiędzy drzewami. Oprócz rysia i wilka, przedszkolakom udało się zobaczyć również inne zwierzęta, jak np. żbika, łosia, sarny, dziki, jelenie oraz żubry. Znakomitą atrakcją dla dzieci była także swobodna zabawa na placu zabaw, który znajduje się na terenie Rezerwatu.

Po dniu pełnym wrażeń dzieci z uśmiechami na twarzach wróciły do przedszkola. Wycieczka do zwierzyńca była nie tylko wspaniała przygodą, ale także wartościową lekcją przyrody, która na długo pozostanie w ich pamięci.

Aneta Jurczuk, Mirosława Nikonczuk

W galerii znajdują się zdjęcia, na których grupa przedszkolaków wraz z opiekunami spaceruje alejkami Rezerwatu Pokazowego Żubrów. Podglądają zwierzęta, które mieszkają w zagrodach: łanie, żubry, dziki i inne. Bawią się na placu zabaw korzystając z urządzeń terenowych. W budynku oglądają interaktywne stanowiska, pozują do wspólnych zdjęć. Na ostatnich fotografiach stoją przed główną bramę Rezerwatu.