Grupa przedszkolaków pozuje do zdjęcia w szatni przedszkolnej, w tle której znajduje się wystawa prac wykonanych z recyklingu.Jak co roku 22 kwietna w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi.

Ach, cóż to był za edukacyjny dzień. Był film, zagadki, rebusy, taniec, opowiadanie o Ekoludkach i oczywiście praca plastyczna. Zrozumieliśmy o co chodzi w segregacji śmieci, uczyliśmy się w jaki sposób można oszczędzać wodę. Rozmawialiśmy o plastikach, torebkach jednorazowych, o sprzętach, które można naprawić. To był piękny i dobrze wykorzystany dzień w naszym przedszkolu. Przedszkolaki zrozumiały jak wielkie znaczenia ma najmniejszy nawet gest w szanowaniu naszej Planety, co można zrobić dla naszej Ziemi i jak można o nią dbać. Jednym słowem nasi wspaniali „mali ekolodzy”.

 

Opracowała: Mariola Samsonowicz, Iwona Olesiuk Szkopek.

W galerii poniżej widzimy przedszkolaki biorące udział w uroczystościach obchodów Światowego Dnia Ziemi. Dzieci pozują do zdjęcia z globusem. Leżą na dywanie i oglądaj umieszczony na środku globus. Na dalszych zdjęciach widzimy przedszkolaki wykonujące prace plastyczna o tematyce recyklingowej.