Widak na przystojoną salę, w której siedzą dzieci ubrane w biało-czerwone strojeDnia 10 listopada 2023 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości.

 

Z tej okazji wszystkie przedszkolaki ubrane w odświętne stroje, uroczyście świętowały ten wyjątkowy dzień. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Joanna Ruszuk, która powitała wszystkie zebrane dzieci oraz cały personel przedszkola. Głównym celem uroczystości było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Tego dnia również wzięliśmy udział w akcji „Szkoła, przedszkole do hymnu“. Dzieci z Panią Dyrektor i personelem placówki dokładnie o godz. 11:11 wspólnie odśpiewały Hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”, przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski. Dzieci tego dnia recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki o Polsce. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Opracowała: Agnieszka Rola, Elżbieta Omelianiuk, Elżbieta Prokopiuk

Opis zdjęć: Zdjęcia w galerii przedstawiają uroczystość przedszkolną. Dzieci śpiewają Hymn Polski, piosenki patriotyczne oraz recytują wiersze. Przedszkolaki ubrane są w odświętne stroje, trzymają w rękach flagi Polski.

Zdjęcie 05