Zdjęcie przedstawia trzyletnie dzieci, które stoją w rozsypce w przedszkolnej sali. Na swoich ustach trzymają palce w geście ciszy.22 października trzylatki obchodziły Światowy Dzień Drzewa.

 

Dzieci dowiedziały się co nam dają drzewa i dlaczego są takie ważne. Sprawdzały co można robić w lesie, a czego robić się nie powinno. Przedszkolaki szukały zwierzą mieszkających w Puszczy Białowieskiej, układały puzzle z sylwetami drzew, grały na orzechach włoskich oraz wykonały jesienne drzewa.

W przedszkolnym ogrodzie Wróbelki posadziły swoje pierwsze drzewo – jarząb i obiecały dbać o swego zielonego przyjaciela.

Elżbieta Omelianiuk

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia przedstawiające dzieci, które siedzą w sali na kolorowych krążkach. Dzieci trzymają w dłoniach po 2 orzechy włoskie i stukają nimi, grają. Następnie w grupach układają duże czteroelementowe puzzle z narysowanym drzewem. Dzieci poruszają się po sali, przysiadają, kładą się. Na podwórku dzieci obserwują nauczycielkę podczas sadzenia drzewa.